KONST / Litografier / Litografier 8102133
nr 810 2133
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografier, 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 76/385 + 330/385, signerade, motivets mått: 39x46
Kondition: oramade
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 25 februari 2013
kl 18:51:11
900 kr
700 kr
1.000 kr
1.100 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson